Başkan Erdoğan'dan Kudüs Resti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5. Anadolu Medya Ödülleri töreninde Kudüs konusunda ABD'ye ve İsrail'e rest çekti. Detaylar haberimizde...

Başkan Erdoğan'dan Kudüs Resti

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Sary'da gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısında, tek taraflı Orta Doğu planını tüm dünyaya duyurmuştu. 

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN  ANLAŞMAYA REST

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5. Anadolu Medya Ödülleri töreninde Kudüs konusunda ABD'ye ve İsrail'e rest çekti.

KUDÜS SATILIK BİR ŞEHİR DEĞİLDİR, BİZİM MİLLİ ÇİZGİMİZDİR

Erdoğan: "Kudüs bizim kırmızı çizgilerimizden bir tanesidir. Bu konuyu yapmış olduğumuz MGK toplantısında da konuştuk. Kimse 'birşeyler verelim de siz burayı bırakın' gibi düşüncelere kapılmasın. '100 yüzyılın anlaşması'  ismini vermişler. Ne anlaşması bu bildiğin işgal etmek için uydurulmuş bir yalan. Kudüs satılık bir şehir değildir. Türkiye Cumhuriyeti olarak Filistin'e bakışımız, cennetmekan Sultan Abdülhamit Han'ın neyse, bizim de bakışımız halen aynıdır '' dedi.

'HERKES BİZE KARŞI ÇIKIYOR'

“Dünyanın tüm güçlerinin  cirit oynadığı her ülkede Türkiye temel haklarını savunmak ve onları korumak için bir şey gerçekleştirdiği zaman herkes karşı çıkıyor'' diyen Erdoğan, ''İstiklalimize ve istikbalimize göz diken kişileri ağırlayan ve onlara destek çıkanlar verdiğimiz şehirleri ve gazileri görmezden geliyor. Şu anda Almanya’nın caddelerinde PKK’lı teröristler FETÖ, DEAŞ adeta oyun oynuyor. Lafa geldiği zaman ise tüm DAEŞ'liler sizde diyor. Az utanın. Biz DEAŞ’ı El Bab’ta gerçekleştirdiğimiz operasyon ile yok ettik. Biz bu konuda bu kadar hassas davranıyoruz işte'' ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE