Bakan Soylu Denetimlerin Arttırılmasını İstedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında yapılan "Koronavirüs Değerlendirme" toplantısında Soylu açıklamalarda bulundu. Açık alanda sigara içilmesini yasaklayan genelgeye tereddütsüz uyulmasını ve denetimlerin artırılmasını istedi...

Bakan Soylu Denetimlerin Arttırılmasını İstedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında yapılan"Koronavirüs Değerlendirme" toplantısında Soylu açıklamalarda bulundu. Açık alanda sigara içilmesini yasaklayan genelgeye tereddütsüz uyulmasını ve denetimlerin artırılmasını istedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında "Koronavirüs Değerlendirme" toplantısı yapıldı. Toplantı 81 il valisi, il emniyet müdürleri, il jandarma komutanları ve sahil güvenlik bölge komutanları ile birlikte gerçekleştirildi.

Video konferans yöntemi ile Bakanlık Muhammed Fatih Safitürk Salonu'nda yapılan toplantıya, Bakan Yardımcıları Muhterem İnce ve Tayyip Sabri Erdil, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakçı, İller İdaresi Genel Müdürü Kürşat Kırbıyık ve bakanlık bürokratları da katıldı. Bakan Soylu Koronavirüs denetimlerinin yoğunlaştırılmasını istediğini ifade etti.

Toplantıda salgının önlenmesine yönelik alınan son tedbirler, illerde salgının seyri, koronavirüs denetimleri ile güvenlik alanında dönemsel gelişmeler ele alındı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, illerde denetim faaliyetlerinin 7/24 esasına göre hayatın her alanında artırılmasını, ilerleyen süreçte özellikle AVM, pazaryeri, toplu taşıma araçları gibi vatandaşların yoğun olduğu yerlerde denetimlerin yoğunlaştırılmasını istedi.

Ayrıca, sigara içilmesini yasaklayan genelgeye, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde, sokak ve meydanlarda tereddütsüz uyulması talimatını verdi.

Bakan Soylu, KADES uygulamasına da değindi.Hedefin 1 milyon olduğunu belirtti. Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında başlatılan KADES uygulaması ile ilgili illerde kadınlara tanıtıcı  ve bilgilendirici faaliyetlerin artırılmasını, uygulamayı indiren kişi sayısının620 bin civarında olduğunu, sayının bu yıl sonuna kadar 1 milyon hedefine ulaşmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 21:54
YORUM EKLE