Akıncı'dan Skandal Sözler! Türk Milleti Haddini Bildirecek...

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın The Guardian'a yaptığı skandal açıklamalar sonrasında tepkiler gelmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde...

Akıncı'dan Skandal Sözler! Türk Milleti Haddini Bildirecek...

The Guardian gazetesine açıklamalarda bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, federal  bir çözüm getirilmediği takdirde bölünmüşlüğün kalıcı olacağını ifade etti. Kıbrıslı Türklerin laik, demokratik ve çoğulcu kimliklerine sahip çıkmak istediklerinin altını çizen Akıncı, Türkiye'ye ekonomik anlamda bağımlılığı azaltma konusunda ki kararlılığını belirtti. Akıncı Türkiye'ye bağlanma ile ilgii soru sorulması üzerine, ''Türkiye'ye bağlanmak korkunç olur'' dedi.

'TÜRK MİLLETİ HADDİNİ BİLDİRECEK'

Altun, konu hakkında yapmış olduğu yazılı açıklamayla KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın sözlerine sert şekilde tepki gösterdi. 

''KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nin yabancı bir kanalda söylemiş olduğu sözleri çok sert bir şekilde kınıyoruz. '' ifadelerini kullanan Altun, şehitlerin aziz ruhlarını inciltecek olan bu tarz açıklamaların, Türk milletinin nezdinde kredisi tamamen bitmiş olan bir siyasetçinin bireysel beka kaygısının yansıması olarak görülebileceğini açıkladı. 

Altun ayrıca açıklamasında şunlara da yer verdi:

"Türk olmayan ve Türk'e düşman olan muhattapların karşısında misafirliğe gidince şımarıklık yapan çocuklar gibi hareket sergileyen bu kişinin, Kıbrıs Türkü'nün ve kahraman askerlerimizin canını vererek korumuş olduğu o koltukta oturmayı hakketmediği kesindir. Bu zamana kadar kimsenin toprağına dahi göz dikmemiş olan Türkiye Cumhuriyeti, yüzlerce yıldır Türk vatanı olan Kıbrıs'ın, ne de Mavi Vatan'ın kimseye verilmesini kabullenmeyecektir. Türk milleti, Mustafa Akıncı‘ya haddini bildirecektir'' dedi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 22:10
YORUM EKLE