AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Şehitlerimizin Kanı Yerde Kalmayacak!

İdlib'de rejim güçlerinin saldırısı sonrasında 5 askerimiz şehit oldu. Bu saldırı sonrasında AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Şehitlerimizin Kanı Yerde Kalmayacak!

İdlib'de rejim güçlerinin saldırısı sonrasında 5 askerimiz yaralandı ve 5 askerimiz şehit düştü. Hain saldırının ardından MKYK toplandı. Toplantının sona ermesinin ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik  önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığı eşliğinde bir araya geldi. AK Parti Genel Merkezi'nde  basına kapalı bir şekilde gerçekleştirilen toplantı saat 17.30'da başladı.

ŞEHİTLERİMİZİN KANINI YERDE BIRAKMADIK

Kararlığımız en üst seviyede devam etmektedir. İdlib'deki  çatışmalar nedeniyle, Türkiye'nin kendi sınır güvenliğini sağlamak için TSK üzerine düşen tüm sorumluluğu eksiksiz yerine getirmektedir. İdlib'deki gözlem noktalarının amaçlarından birisi burada olan durumu gözlemlemektedir. Tespit  edilen hedefler vurarak, şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık. TSK, İdlib'de askerlerimize saldırıda bulunan rejime gereken cevabı sert bir şekilde vermiştir.

TÜRKİYE'NİN GERİ ÇEKİLMESİ GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU BİLE DEĞİLDİR

İdlib'de rejim bu zamana kadar gerçekleştirilen tüm anlaşmalara karşı gelip, bir insanlık faciasına yol açmıştır. Türkiye'nin kararlığı bu konuda tamdır. Gözlem noktalarımız görevine devam edecektir. Bu noktalara gerekli takviyeler gönderilmiştir. TSK kendisine karşı yapılan tüm saldırılara sert bir dille cevap verecektir. TSK, bunun için tüm gerekli malzemeye ve kapasiteye sahiptir.

DİYARBAKIR ANNELERİNE MESAJ

Soğukta herhangi vatandaşımız herhangi bir sorun ile karşı karşıya kaldığı zaman valiliğe başvurmasını istiyoruz. Diyarbakır'da HDP'nin  kaçırması nedeniyle annelerimizin yaptığı eylemin bugün 160.günü. Onlara buradan saygılarımızı ve sevgilerimizi gönderiyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 19:59
YORUM EKLE