ABD Başkanı Trump, Kasım Süleymani'ye Ağır Küfürler

ABD ve İran arasında yaşanan gerginlik gün geçtikçe artmaya devam ediyor. ABD Başkanı Donald Trump mitingde gerçekleştirdiği açıklamada öldürülen İran GenelKurmay'ı Kasım Süleymani'ye küfür etti.

ABD Başkanı Trump, Kasım Süleymani'ye Ağır Küfürler

ABD'de bu sene yapılacak olan seçim için çalışmalara başlayan Donald Trump, Milwaukee’de miting düzenledi. Son haftalarda tüm dünyanın odaklandığı İran ve ABD gerilimi hakkında açıklamalarda bulunan Trump çok konuşulacak sözlere imza attı. Kendisinin  vermiş olduğu emir sonucunda öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’ye  ağır sözlerde bulunan Trump, ''O yol kenarı bombalarının kralıydı. Tek yapmaktan zevk aldığı şey buydu. Bu or**** ç***** yüzünden bir çok insan kolunu bacağını kaybetti.'' dedi.

ELÇİLİK BASKINI SONRASINDA  GERİLİM TAVAN YAPMIŞTI

ABD’nin Bağdat’taki Büyükelçilik binasının  basılmasının ardından tavan yapan gerilim sonrası,  İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani dron yardımı ile öldürülmüştü. Bu saldırıyla birlikte ayrıca Haşdi Şabi örgütünün Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el Mühendis’i ve 9 kişi de hayatını kaybetti. İran ise bu olaydan sonra oldukça sert açıklamalarda bulunmuştu. Kasım Suleymani'nin toprağa defnediliği gün Amerika üstlerini balistik füze ile vurmuştu. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 18:37
YORUM EKLE