65 Yaş Üstüne 3 Saatlik Sokağa Çıkma İzni

21 Mart’tan bu yana evlerinde kalan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sokağa çıkma yasağının olduğu günler 3 saat izin verilmesi planlandı. İşte tüm detaylarıyla haberimiz içeriğinde...

65 Yaş Üstüne 3 Saatlik Sokağa Çıkma İzni

Pazar Günü Başlayacak

21 Mart tarihinde 65 yaş üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarına yasak getirilmişti. Bunun üzerine 81 ilde denetimler başlamış ve sokağa çıkan vatandaşlar polisler tarafından tespit edilmiş ve evlerine gönderilmişti. Bu tarihten itibaren evlerinden çıkamayan 65 yaş üzeri vatandaşlar evde sıkılmaya başladı. Sokağa çıkmak isteyen yaşlıların yoğun talepleri İçişleri Bakanlığı’na kadar iletildi.

Bunun üzerine bakanlık harekete geçerek sürpriz bir karar aldı. Bu karara göre sokağa çıkma yasağının olduğu günler yaşlılara 3 saat dışarı çıkma izni verilecek. Ancak bu izin de şartlara tabi olacak. İki vatandaşımızın yan yana bulunmalarına müsaade edilmeyecek. Belirlenen saatler dışında dışarıya çıkmak yine yasak olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu düzenlemeye onay vermesi durumunda derhal yürürlüğe girmesi bekleniyor. Düzenlemede 20 yaş altı gençlerin olmadığını da ifade etmek gerekir. Bunun için bir miktar daha sürenin geçmesi gerekiyor. İftar sonrasında da yine yaşlı vatandaşlara özel izinler verilmesi planlanıyor.

Bu konuda resmi bir açıklama gelmeden önce yaşlılarımızın dışarı çıkmamaları gerekmektedir. Gerekli açıklamalar İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak ve sitemiz aracılığıyla da sizlerle paylaşılacaktır. Yapılacak düzenlemenin 7,5 milyon vatandaşımızı etkileyeceği bekleniyor.

Sağlık News

YORUM EKLE