Volkswagen Türkiye İle Anlaşmak Üzere!

Reuters'in yapmış olduğu habere göre Volkswagen Türkiye'ye yapacağı 1 milyon değerindeki fabrika yatırımı konusunda yetkililerle anlaşmak üzere. Wolkswagenden bir kaynağa göre yetkililerle anlaşmaya kaç hafta içerisinde kesin olarak varılacağı ve fabrikanında Manisa'da kurulacağı belirtildi.

Volkswagen Türkiye İle Anlaşmak Üzere!

Alman otomobil üreticisi Wolkswage'nin yeni fabrika yatırımı için Türkiye ile anklaşmaya yakın olduğu iddia edildi. Reuters'e açıklamalarda bulunan bir kaç türk yetkili VW'nin 1 milyonluk Türkiye yatırımının kesin olduğunu ifade etti. Reusters geçtiğimiz günlerde VW'nin yatırıma karar verebilmek için Ankara ile iletişim halinde olduğunu belirtmşti. 

Anlaşma Sağlandı!

Yatırım müzakereleri hakkında bilgili olan Türk yetkili, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın VW'den üst düzey yetkili olan bir yönetici ile yapmış olduğu görüşmede sorunlarun büyük bir bölümünü halledildiğini belirtti. VW'den bir üst düzey yetkili ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu hafta  içerisinde CEO Herbert ile görüştüğünü belirtti. Bilgi sahibi olan Türk yetkili, '' Öncesinde çok ufak sorunlar bulunmaktaydı. Satılacak olan araçlardaki vergi düzenlemesi gibi. Görüşmeler sonucunda neredeyse tamamen anlaşma sağlandı gibi. Son dakika herhangi bir süpriz olmadığı takdirde oldukça büyük olan bu yatırım ülkemize yapılacak.''

Çözüm Formülü Aranıyordu!

Türkiye'de otomobil satışlarında alınan çok yüksek vergi oranı tüketicileri ve yürt içi pazarda üretim yapan üreticileri 1.6 litrenin altındaki motor hacimlerine zorunlu kılıyordu. Baktığımız zaman Türkiye'deki geçen sene satılan arabaların %96'lık kısmı 1.6 litreden küçük motora sahipti. 

Fabrika'nın Manisa'da Kurulması Düşünülüyor!

Son yapılan açıklamalara göre VW'nin 1 milyon değerindeki yatırım fabrikasının Manisa'da kurulması düşünülüyor. Fakat henüz olarak resmi bir açıklama yok. Resmi açıklamanın kısa süre içerisinde yapılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 18:38
YORUM EKLE