Volkswagen Türkiye'den Ayrılmıyor!

Volkswagen Üretim Sorumlusu, Alman basınında yer alan Volkswagen Türkiye için alternatif üretim tesisi arıyor haberi hakkında, "VW Türkiye'de kurulacak olan fabrika için herhangi bir başka yer aramıyor" dedi.

Volkswagen Türkiye'den Ayrılmıyor!

Volkswagen Üretim Sorumlusu Andreas Tostmann,  son zamanlarda Alman basınında sık sık yer almaya başlayan 'Volkswagen Türkiye için alternatif üretim yeri aramaya başladı' iddiaları hakkında açıklamada bulundu. Tostmann, "VW Türkiye'de kurulacak olan fabrika için herhangi bir alternatif yer arayışı içerisinde değiliz" dedi. Planlarda son anda herhangi bir değişiklik yaşanmaz ise VW Türkiye'de Mersin'e fabrikasını kuracak.

Türkiye'nin Fırat'ın  doğusunda yer alan  terör hedefleri için Suriye'ye düzenlemiş olduğu operasyon nedeniyle Alman basınında çıkan haberler markanın Türkiye'ye yapacağı yatırımı iptal edeceği yönündeydi. Fakat çıkan bu iddialar hakkında yetkili bir ağızdan kesin bir açıklama gelmemişti. Türkiye yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda ise bu yatırım yerini değişmeyeceği yönündeydi.

"ALTERNATİF YER ARAMIYORUZ"

Reuters'ın yer verdiği habere göre, Bugün Volkswagen Üretim Sorumlusu Andreas Tostmann konu hakkında kesin açıklamalarda bulundu. Tostmann, "Son yaşanan olayları takip ediyoruz. Türkiye'ye kurmayı planladığımız üretim tesisi için şuan bekliyoruz. Fakat yeni bir alternatif yer aramıyoruz" dedi. 

Volkswagen Almanya'daki Emden Fabrikası'nda üretilen orta-üst segment otomobili Passat için yeni üretim yeri arayışı içerisine 2018 yılında girmişti. VW'nin planlarına göre Almanya'da yer alan fabrikada bundan böyle elektrikli otomobilleri üretilecek ve bu fabrika dizayn konusunda tamamen yenilenecek. Bu sebepten ötürü Volkswagen yeni üretim tesisi yeri bulmak zorundaydı. 

YORUM EKLE