Vergi Borcu Yapılandırma İçin Son Gün! Online Olarak Yapılabilir

2020 vergi borcu yapılandırma 2021 Ocak sonuna kadar uzatılmıştı. Vergi borcu yapılandırma için son güne girildi. Vergi borcu yapılandırma ve vergi borcu ödeme işlemleri interaktif vergi dairesinden yapılabiliyor. e-Devlet başvuru ekranı 2020...

Vergi Borcu Yapılandırma İçin Son Gün! Online Olarak Yapılabilir

Vergi borcu yapılandırma başvuruları 31 Aralık 2020 tarihinde sona erecek.

Yapılandırma düzenlemesi, 31 Ağustos 2020'den önceki dönemlere ait ve 17 Kasım 2020 itibarıyla kesinleşen borçları kapsıyor.

7256 sayılı yapılandırma kanunu kapsamında gerçekleşecek olan vergi borcu yapılandırma işlemleri ile ödemeler, 18 ay taksit ve toplam 36 ay vadede tamamlanacak.

Yapılandırma ekranını açtıktan sonra sayfanın en altında bulunan menüden, "başvuru formu" ekranına tıklanması gerekecek.

Başta Bağ-Kur sigortalıları olmak üzere primini kendi ödeyen vatandaşlarımızın yapılandırma müracaatlarını e-devlet üzerinden alabileceğiz.

Bu ve primini kendi ödeyen diğer sigortalılarımızın sosyal güvenlik il müdürlüğüne/sosyal güvenlik merkezine elden ya da posta yoluyla yapılandırma başvurusunda bulunmaları da yeterli olacak.

Ayrıca genel sağlık sigortası borçları için ise başvuru şartı aranmayacak, tüm borçlar otomatik olarak SGK tarafından yapılandırılacaktır.
Yapılandırılan tutarı peşin ödemek isteyenler, ödemeyi 1 Mart 2021 tarihine kadar yapabilecekler.

Vergi borcu yapılandırma için tıklayın.

YORUM EKLE