Uber'den Beklenmedik Bir Yenilik!

ABD merkezli araç paylaşım uygulaması Uber, İstanbul'da sarı ve turkuaz taksilerde bir takım yenilikler yaptığını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Uber'den Beklenmedik Bir Yenilik!

Kısa süre önce 8+1 araçlar ile vermiş olduğu 'XL' servisine Türkiye'de son veren Uber, sarı ve turkuaz taksiler ile İstanbul'da sürdürdüğü hizmet kapmasında bir yeniliğe imza attığını açıkladı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu lisansı ile faaliyet gösteren elektronik para kuruluşu olan ve bir çoğumuzun yakından bildiği Papara ile ortaklık yapan Uber, taksi sürücü ortakları için günlük ödeme özelliğine geçiş yaptıklarını açıkladı. 

Bu duruma göre, taksi sürücü ortaklarına kredi kartı ile ödeme alınan yolculukların kazançlarını günlük bir şekilde ödeyecek olan Uber, taksi şoförlerinin Papara hesaplarına yatan ödemeleri Papara Card ile rahat bir şekilde harcayabileceklerini veya parayı çekebileceklerini açıkladı.

UBER MAYIS AYINDA SUNDUĞU 'XL' HİZMETİNİ DURDURMUŞTU

Ayrıca, Uber Türkiye'de bulunan tüm taksi sürücü ortaklarını sigortalayan ABD'li şirket platformunu tercih eden taksicilerin yolculuk esnasında meydana gelebilecek kazalardan doğan maliyet ve gelir kaybı riskine dair korunacağını belirtti. Tüm dünyada hakkında açılan davalarla sürekli gündemde sıcaklığını koruyan Uber, son olarak Türkiye'de sunmuş olduğu 'XL' hizmetine son vermişti. O zamanlarda, Türkiye'de 4 milyon kullanıcıya sahip olan şirketin 12 bin XL ortağının olduğu açıklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 19:24
YORUM EKLE