Türkiye ve Japonya Havacılıkta İş Birliği Yapacak!

Türkiye-Japonya arasında yapılan imza töreni ile birlikte THY'nin mevcut Tokyo Narita seferlerine ek olarak Tokyo Haneda'ya sefer yapılmaya başlanacak.

Türkiye ve Japonya Havacılıkta İş Birliği Yapacak!

Türkiye-Japonya arasında yapılan  anlaşma ile birlikte THY'nin mevcut Tokyo Narita  seferlerine ek olarak Tokyo Haneda'ya sefer yapılmaya başlanacak. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Japonya Sivil Havacılık Otoritesi arasında gerçekleştirilen Türkiye-Japonya Sivil Havacılık Müzakereleri kapsamı içerisinde  Türk Sivil Havacılık Akademisi'nde imza töreni gerçekleştirildi. Bu imzaya göre bundan böyle THY'nin Tokyo Narita seferine ek olarak Tokyo Haneda’ya da sefer gerçekleştirmesinin önünde herhangi bir engel kalmadı. 

THY tarafından anlaşma sonucunda yapılacak olan bu seferlere haftada 7 kez olmak üzere 2020 Yaz Tarife Dönemi itibariyle başlacak. Bu sayede Tokyo'ya yapılan sefer sayısı toplam 11 olacak. 

"THY, 2020 YAZ DÖNEMİNDE  SEFERLERİNİ HANEDA'YA BAŞLATMAYI PLANLIYOR"

Yapılan imza töreninde açıklamalarda bulunan Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici, Türkiye'den Japonya'ya  gerçekleştirilen ilk uçuşun ardından 30 sene sonra THY'nin Haneda Havaalanı'na uçuşunun kısa süre içerisinde başlayacağını belirtti. Bu sene Temmuz ayında Tokyo’da yapılan görüşmelerin oldukça olumlu geçtiğini ve bundan çok memnun olduklarını özellikle belirten "Bugün atılan bu imzalarla birlikte Haneda Havaalanı'na gerçekleştirilecek olan  ilgili gece slotu zorunluluğu ile ilgili olan tüm engeller ortadan kaldırıldı. THY 2020 yaz sezonunda  uçuş seferlerini Haneda'ya başlatmayı düşünüyor.'' dedi.

Kesici, Türkiye’nin havacılık anlamında büyük işlere imza attığını ve iyice geliştiğini belirterek, Türkiye'nin bu zamana kadar 171 ülkeyle Hava Taşımacılığı Anlaşması yaptığını ve 26 ülkedeki 325 noktaya ulaşan uçuş ağıyla küresel havacılık anlamında kilit bir konum elde ettiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 19:15
YORUM EKLE