İTO Elazığ Depremi Nedeniyle 20 TIR İhtiyaç Malzemesi Gönderiyor

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Elazığ'da meydana gelen deprem sonrasında, “Acil olarak ısıtıcı, gıda, çocuk bezi, çocuk giyeceklerinden oluşan İTO yardım TIR'larının yola çıktığını söyledi.

İTO Elazığ Depremi Nedeniyle 20 TIR İhtiyaç Malzemesi Gönderiyor

İstanbul Ticaret Odası Elazığ'da meydana gelen  ve Malatyanın'da bir çok yerini etkileyen depremde, ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere 20 tır temel ihtiyaç eşyaları gönderiyor. İTO Başkanı Şekib Avdagiç, açıklamasında, ''“Acil olarak ısıtıcı, gıda, çocuk bezi, çocuk giyeceklerinden oluşan İTO yardım TIR'ları yola çıktı. Bir çok ihtiyaç malzemesini bulunduran tırlarımız yarın sabah itibari ile Elazığ AFAD ekibine ulaşmış olacak. Bugün ilk yapmış olduğumuz açıklamamızda olduğu üzere,  İTO camiası  bundan sonraki süreç boyunca maddi ve manevi sorumluluğu devletimizin ve Odalar Birliğimizin koordinasyonunda yerine getirmek için çalışacağız.'' dedi.

Avdagiç, İTO’nun yaklaşık olarak 445 bin üyesine seslenerek, ''Elazığdaki insanlarımıza yardım etmek isteyen üyelerimiz odalarımız ile bağlantı kurabilir. İstanbul iş dünyası  bu zor günde halkımızın yanında olacaktır ve elinden geleni yapacaktır'' dedi.

Elazığ Depremi

 Elazığ, dün akşam merkez üssü Sivrice olan 6.8 büyüklüğünde bir deprem ile karşı karşıya kalmıştı. Saat 20.55'te gerçekleşen depremden hemen sonra ülkenin her tarafından arama, kurtarma ve yardım ekipleri bölgeye sevk edilmişti. Bir çok bina yıkılmış ve can kayıplarımız olmuştu. . 

YORUM EKLE