Ekonomide Kafa Karışıklığı Devam Ediyor

Döviz kurunda son 3 gündür yaşanan artışlar ve ardından ortaya çıkan dalgalanmalar ile birlikte gelecek ile ilgili olarak vatandaşların kafasının oldukça karıştığı görülüyor...

Ekonomide Kafa Karışıklığı Devam Ediyor

Corona virüsü ile mücadelede oldukça başarılı bir performans sergileyen hükümetin bu süreçte ekonomi ile ilgili aynı başarıyı gösteremediği yorumları yapılıyor. Bu yorumların ana nedeni olarak ise TL’nin oldukça kırılgan ve güçsüz yapısı olarak gösteriliyor.

Hükümet cephesi Dolar kurunda ki artışa neden olarak Londra merkezli bazı yabancı kaynaklı bankaların saldırıları olduğunu açıklamıştı. Ekonomi uzmanları bu iddianın gerçek olması durumunda bile Türkiye ekonomisinin birkaç yabancı tefecinin saldırılarına karşı koyamayacak düzeyde mi olduğu eleştirilerini getiriyor. Ayrıca corona virüs süreci sonrasının çok daha sancılı ve sıkıntılı geçebileceği yorumları da büyük bir kitle tarafından dillendiriliyor.

Eleştiri Okları Bakan Berat Albayrak’a Yöneldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak özellikle muhalefet cephesinden büyük eleştiri alıyor. Sürecin ekonomi ayağının iyi yönetilmediği ve TL’nin oldukça zayıf bırakıldığı yorumları yapılıyor. Bakan Albayrak ise ülke ekonomisinin mevcut şartlara göre odlukça güçlü ve iyi durumda olduğunu açıkladı. Corona virüsünün etkisini kaybetmesiyle ekonominin yılın ikinci çeyreğinde toparlanacağını açıklayan Berat Albayrak şuan itibariyle bu süreçte en iyi durumda olan ülkelerden birisinin de Türkiye olduğunu açıkladı.

Vatandaşların ise yaşanılan bu süreçte kafalarının oldukça karışık olduğu görülüyor. Uzmanlar bu süreçte vatandaşları yatırım yapma konusunda dikkatli davranmaları gerektiği konusunda uyarıyor.

Sağlık News

YORUM EKLE