Ekonomi Son Durum! Son Dakika

Corona virüs nedeniyle Türkiye’nin birçok dev fabrikasının üretimi ara vermişti. Bununla ilgili sevindirici haberler geldi ve 6 fabrikada üretim yeniden başlıyor...

Ekonomi Son Durum! Son Dakika

Corona virüsü dünya ekonomilerini son derece olumsuz etkilemişti. Bu durum ülkemizde de birçok iş yerinin yasaklar kapsamında faaliyetlerine ara vermesine bazı büyük fabrikaların ise kendi tasarrufları ile üretime ara vermesine neden olmuştu.

Fakat ülkemizde corona virüsü ile mücadelenin beklenen de iyi geçmesi ile birlikte ekonomide çarkların dünya ülkelerine göre çok daha kısa sürede dünya başladı. Ülkemizin en önemli sektörlerinden olan otomotiv sektöründe 6 fabrikada üretime bugün itibari ile başlanıyor. Ayrıca diğer büyük markalarında önümüzde ki birkaç hafta süre zarfında tekrar tam anlamıyla faaliyete geçmeleri bekleniyor.

Fabrikalar Tüm Tedbirleri Alıyor

Bugünden itibaren faaliyete geçecek olan fabrikaların virüs ile mücadele kapsamında tüm önlemleri aldıkları ifade ediliyor. 20 Nisan 200 tarihi ile tekrar üretime başlayan fabrikalar arasında Honda, Mercedes’in Hoşdere fabrikası, Hyundai Assan, Karsan, Otokar ve Türk Traktör yer alıyor. Geçtiğimiz hafta ise 13 Nisan tarihinde Anadolu Isuzu faaliyetlerine tekrar başlamıştı. Mercedes’in Aksaray Fabrikası 24 Nisan, Ford Otosan 27 Nisan, Man 27 Nisan, Tofaş 4 Mayıs ve Toyota ise 11 Mayıs’ta tekrar faaliyetlerine başlıyor.

Oyak Renault fabrikasında ise kademeli bir şekilde üretime başlama karar verildi. Tüm bu gelişmeler ışığında ekonomide tekrar canlanmanın olması gelecek adına oldukça umut verici olarak ifade ediliyor.

Sağlık News

YORUM EKLE