Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüs Tedbiri! 1000 TL Destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs tedbirleri arasında muhtaç ve mağduriyet yaşayacak vatandaşlara gerekli devlet yardımları için Aile Bakanlığı üzerinden 1000 TL nakdi yardım dağıtacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüs Tedbiri! 1000 TL Destek

Cumhurbaşkanlığında yapılan Bakanlıklar nezdinde gerçekleştirilen toplantılardan koronavirüs için mağdur ve mağduriyet yaşayabilecek vatandaşlar için 1000 TL destek verileceği çıktı. Toplantıda gündelik iaşe masraflarını karşılamak amacı ile sosyal hayatta mağdur olmamak için milyonlarca vatandaşa nakdi yardım yapılması kararlaştırıldı.

Koronavirüs salgını ile Türkiye eve kapandığından dolayı gündelik çalışmak zorunda olan ve iaşe masraflarını dahi karşılayamayan 2 milyon aileye 1000’er TL nakdi yardım yapılacağı açıklanmıştır.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı nezdinde ihtiyaç sahibi 2 milyon aileye 1000 TL Mart sonunda veya Nisan başı gibi nakdi yardımların yapılması planlanmaktadır dedi. Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ihtiyaç sahibi ailelerin tespiti başladığını ve en kısa sürede halledilip vatandaşların mağduriyet yaşanmadan fondan ayrılan paralar kısa süre içinde vatandaşların hesaplarına aktarılacağını açıkladı.

Sağlık News

YORUM EKLE