Benzine ve Motorine Zam Geliyor

Amerika Başkanı Trump’ın Rusya ile Arabistan’ın anlaştığını açıklaması ile birlikte yükselişe geçen petrol fiyatları sonrasında bu gece yarısından itibaren zam bekleniyor...

Benzine ve Motorine Zam Geliyor

Yaklaşın 1 buçuk ay önce Rusya ve Arabistan’ın petrol üretimini kısma noktasında anlaşma sağlayamamaları ile birlikte petrol fiyatları son dönemin en düşük fiyatlarını görmüştü. Ülkemizde yaşanan düşük fiyatlar ile birlikte hem benzin hem de motorinde son yılların en düşük fiyatları görülmüştü. Fakat vatandaşların bu ucuz benzin aldığı günler çok fazla süreceğe benzemiyor. Rusya ve Arabistan’ın üretimi kısma konusunda anlaştıklarının ABD Başkanı Trump tarafından açıklanması ile birlikte petrol fiyatlarında yüzde 6 civarında artış göstermesi ile ülkemizde bu gece yarısından itibaren benzine 20, motorine ise 10 kuruş zam yapılması bekleniyor.

Petrol Fiyatları Ne Kadar Artacak

Rusya ile Suudi Arabistan’ın petrol üretimini azaltma noktasında yaptığı anlaşmanın petrol fiyatlarını arttırma noktasında aşırı bir etkisinin olmayacağı düşünülüyor. 24 dolara kadar düne brent petrol fiyatının açıklanan bu karar ile birlikte 29 dolara kadar çıktığı fakat bu etkinin en fazla fiyatları 30 Dolar seviyesine çekeceği düşünülüyor.

Bunun nedeni olarak ise Corona virüsü nedeniyle dünyada petrole olan talebin azalması ve bu azalmanın giderek artması gösteriliyor. Fakat yaz ayları ile birlikte virüsün etkisinin azalmaya başlaması sonucunda petrol fiyatlarının tekrar 40 Dolar üzerine çıkacağı ön görülüyor.

Sağlık News

YORUM EKLE