Bankalardan Corona Virüs Ertelemeleri Geliyor

Ölümcül Corona virüsünün Türk ekonomisini de olumsuz olarak etkilemeye başlaması ile birlikte bankalar ardı ardına kredi ve diğer ödemeleri ertelediklerin açıkladılar.

Bankalardan Corona Virüs Ertelemeleri Geliyor

Ülke olarak zor zamanlar geçirdiğimiz şu günlerde kısa süreli olarak kapatılan iş yerleri nedeniyle hem vatandaşlarımız hem de iş yeri sahiplerinin oldukça zor durumda kaldıkları görülüyor. Bu duruma Türk bankaları da kayıtsız kalmadı. İlk olarak 3 kamu bankası ve İş Bankası tüketici, konut, taşıt kredileri, ek hesap ve kredi kartı ödemelerini 3 aya kadar müşterilerin talep etmesi halinde erteleyebileceklerini açıklamalarının ardından özel bankalarda ardı ardına erteleme kararlarını açıkladılar. 1 aydan başlayarak 3 aya kadar uzanan ertelemeler ile birlikte özellikle çalışamadığı için geliri kesilen ve zor durumda olan vatandaşlarımızın bir nebze de olsa rahat nefes alabilecekleri ifade ediliyor.

Bankalardan Uygun Fiyatlı Kredi Çalışması

Son erteleme kararları ile birlikte başta kamu bankaları olmak üzere bankaları bu zor dönemde vatandaşların yanında olmak, düşen tüketimi hareketlendirmek için uygun faiz oranlı, 3 ay ertelemeli ve esnetilmiş koşullarda kredi imkanı sunacağı açıklandı. Kredi faiz oranının 0,90 seviyesinin altında olacağı ve kredi verme koşullarının geçmiş döneme kadar daha esnetilmiş şartlarda olacağı ifade ediliyor. Bankaların bu konuda çalışmalarını tamamladığı ve devletinde sağlayacağı teşvik ile en geç önümüzde ki hafta başında yeni kredi paketlerini açıklayacakları konuşuluyor.

Sağlık News

YORUM EKLE