Bakan Ankara-Sivas YHT Açılış Tarihi Açıkladı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tiren hattının açılacağı tarihi açıkladı. Detaylar haberimizde.

Bakan Ankara-Sivas YHT Açılış Tarihi Açıkladı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan bazı incelemeler de bulunmak amacıyla ğle saatlerinde Sivas’a  geldi. İnşaası devam eden Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tiren projesinin Köklüce mevkisinde bulunan şantiyesine giden bakan ve yanındakiler burada, projenin paydaşları ve yüklenici firma  temsilcilerinin gerçekleştirmiş olduğu toplantıya katılım sağladı.

Toplantısının sona ermesinin ardından basın mensuplarının sorularına cevap veren urhan, Yüksek Hızlı Tiren projesinin Ramazan Bayramından  önce açılacağını belirterek, "Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattının Sivas şantiyesindeyiz. Bu büyük projede yer alan müteahhitlerimizle, teknik ekiple, valimizle beraber yapılan çalışmalar ve işlemler hakkında bilgi aldık. Bu bilgilere göre değerlendirmelerde bulunduk. Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattında şuan herhangi bir sorun yok her şey planlandığımız gibi gidiyor. Hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı üzere Ramazan Bayramın'dan önce  hizmete almayı düşünüyoruz.

Şuan çalışmalarımızda herhangi bir sıkıntı yok. Hedefimiz Ankara’yı Sivas’a yüksek hızlı tren ile bağlamak. Hükümetimiz yüksek hızlı tren ve hızlı tren çalışmalarına oldukça özen gösteriyor. Bu tür çalışmalarımız sadece Ankara-Sivas’ta değil Ankara-İzmir hattında, Bursa-Osmaneli hattında, Mersin-Antep hattında, Karaman-Yenice hattında da devam etmekte. Bunların yanı sıra Sivas-Malatya-Elazığ hattı, Antep-Urfa-Diyarbakır hattı, Eskişehir-Afyon-Antalya hattındaki proje çalışmalarımızda sürüyor'' dedi.

YORUM EKLE