ASELSAN'dan Tarihi Başarı

ASELSAN yılın 9 ayını içeren finansal raporu açıkladı. ASELSAN, 9 ayda 7,6 milyar ciro elde etmeyi başararak 1,6 milyar kar oranı ile tarihi başarıya imza attı.

ASELSAN'dan Tarihi Başarı

ASELSAN, 9 ayda 7,6 milyar ciro elde etmeyi başararak 1,6 milyar kar oranı ile tarihi başarıya imza attı. Bu duruma göre, ciroda son yıllarda gerçekleşen büyüme trendini bu dönemde de sürdürmeyi başaran Aselsan, toplam cirosu bir önceki senenin aynı ayına göre yüzde 47 artırarak 7,6 milyar liraya ulaştı. Geçen yıl 93 milyon dolar ihracat tutarı bu sene yaklaşık olarak %54 artış göstererek 143 milyon dolara yükseldi. ASELSAN’ın karı (FAVÖK) bir önceki döneme göre yüzde %44 artış göstererek 1,6 milyar lira  ile tarihi bir işe imza attı.

GÖRÜN'DEN KONU HAKKINDA DEĞERLENDİRME AÇIKLAMASI!

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görün, konu hakkında yapmış olduğu değerlendirmesinde, "Geçirdiğimiz 9 ay sonucunda şirketimiz açısından hasılat, büyüme ve karlılık ve büyük işlere imza attığımız bir ay oldu. Yıl sonu hedeflerimize uygun olacak şekilde teslimatlarımızı devam ettiriyoruz." ifadellerini kullandı.

'ORTALAMANIN ÜZERİNDE GERÇEKLEŞTİ'

Temmuz-eylül  aylarının yılın ilk yarısına oranla tahsilat bakımından daha güçlü geçtiğini ifade eden Görgün, "Tahsilatlardaki kuvvetli trend ekim ayında da gerçekleşti. Ekim ayında tahsilat tutarı ilk 9 aylık ortalamanın üstüne çıktı" dedi. Ayrıca Görgün, ekonomik verilere ilişkin makro göstergelerdeki iyileşme eğiliminin ileriki zamanlarda süreceğine inandığını ve bu olumlu ivmenin Aselsan'a yaramasını beklediklerini ifade etti. ASELSAN’ın 2019'da 975’i aşkın yeni tedarikçi ile çalışma yaptıklarını ve toplam sayının 4 bin 600’ün üzerine çıktığını açıklayan Görgün, bu sene yaklaşık olarak 1200'den fazla yeni çalışan aldıklarını da belirtti. 

YORUM EKLE