Anadolu Isuzu'dan Rekor İhracat

Anadolu Isuzu 16,5 milyon euroluk midibüsü Tiflis Belediyesi'ne teslim ederek kendi piyasasında en büyük ihracatlardan birisine imza attı. Detaylar haberimizde...

Anadolu Isuzu'dan Rekor İhracat

Anadolu Isuzu 16,5 milyon euroluk midibüsü Tiflis Belediyesi'ne teslim ederek kendi piyasasında Türk otomotiv tarihini en büyük ihracatlarından birisine imza attı. 16,9 milyon euro değerindeki 220 Isuzu Novociti Life isimli midibüsün 60'ı Gürcistanın başkenti Tiflis'te törenle teslim edildi.

%60'ı YERLİ MALZEME

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan Novociti Live modelinin elektiriklisini 2020 yılının sonlarına doğru piyasaya çıkaracaklarını söyledi. Yaklaşık olarak 42 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Arıkan," 130 mühendisin yer aldığı AR-GE merkezimizde yapmış olduğumuz araçların %60'ı yerli malzemeden oluşmakta"dedi.

BAYİLERİN TELEFONU ÇALMAYA BAŞLADI

Eylül ayının sonlarına doğru kamu bankalarının öncülük etmesiyle başlayan otomotiv kredilerindeki faiz indirimi hakkında da açıklamalarda bulunan Arıkan, " Bu indirim ile bayilerin telefonu çalmaya başladı" dedi. Arıka'nın önerisi bu kampanyayla birlikte hurda teşkivinde de düzenleme yapılması. Türkiye'de yaklaşık olarak 10 yaşın üzerinde 8 milyon ağır ve hafif ticari aracın yer aldığını aktaran Arıkan, pazarın iyice canlanması için yaşlı araç parkının azalması gerektiğini belirtti.

YORUM EKLE