Aile Bakanlığı Yardım Paralarını Artırdı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahipleri için ayrılan 176 milyon liralık kaynağın SYDV’ler aracılığıyla ödeneceğini açıkladı. Tüm detaylarıyla haberimizde...

Aile Bakanlığı Yardım Paralarını Artırdı

Yardımlar Dağıtılmaya Başlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerini sevindirmek için 176 milyon liralık kaynak ayrıldı. Bu kaynaklardan şehit yakınları ve gazilere ödeme yapılacaktır. Kalan miktar ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır.

Ramazan ayı öncesinde başlatılan çalışmalar ile ihtiyaç sahibi aileler belirlendi. Hanede yaşayanlardan hiç birinin sosyal sigortası olmayanlar ile hanede çalışan varsa dahi kişi başına düşen gelir asgari ücretin 1/3’ünden az ise yardım alabileceklerdir. Çünkü bu aileler temel ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak durumdadır. Yardımlaşma ayı olan Ramazan ayında hiç kimse mağdur olmasın diye yapılan yardımlar arttırılacaktır. Ramazan ayının başlaması ile birlikte yardımlar da ödenmeye başladı.

Yardımlar Yıl Boyu Devam Edecek

Korona virüs nedeniyle hayat olağan akışına göre devam etmediği için geçim zorluğu çeken aile sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle her il ve ilçede bulunan SYDV aracılığı ile yardımlar yapılmaya devam edecektir. Ramazan ayı sonrasında da yıl boyunca yardımlar çeşitli şekillerde yapılacaktır. Ailelere ayni ve nakdi yardımların yanı sıra en çok gıda yardımı yapılacaktır. Bunun için kaynak ayrılmaya devam edecektir.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2020, 00:41
YORUM EKLE